KOMPAS KARIERY

Kompas kariery (Career Direct) to unikalne narzędzie służące do badania predyspozycji zawodowych. Narzędzie to zostało opracowane przez grono ekspertów z różnych dziedzin, takich jak psychologowie, doradcy zawodowi, socjologowie, matematycy, na zlecenie Crown Financial Ministries Inc. (działającej od lat w USA globalnej organizacji zajmującej się edukacją finansową). Jest ono dokładnie przetestowane oraz zwalidowane co do dokładności pomiaru.

Kompas kariery jest pomocny w podejmowaniu decyzji dotyczącej ścieżki zawodowej i edukacyjnej, zarówno dla osób dorosłych jak i dla studentów i uczniów.

Osoba, które chce poznać swój profil zawodowy wypełnia ankietę on – line, składającą się z ponad 600 pytań. W jej wyniku otrzymujemy szczegółowe podsumowanie w formie raportu. Raport podzielony jest na cztery obszary charakteryzujące badaną osobę:

predyspozycje osobowościowe, czyli w jaki sposób naturalnie reagujemy na różne sytuacje, wydarzenia,

zainteresowania, czyli co najchętniej robimy i sprawia nam największą satysfakcję w pracy oraz w życiu osobistym,

umiejętności i zdolności, czyli  naturalne predyspozycje  i unikalne umiejętności na tle populacji,

wartości osobistych, czyli co jest dla nas w pracy i w życiu ważne.

 

Dlaczego warto skorzystać z kompasu kariery?

Kompas kariery to kompleksowe narzędzie badające nasze predyspozycje zawodowe w kontekście osobowości, zainteresowań, talentów i wartości.

Kompas kariery daje informację o naszym unikalnym profilu zawodowym, co pomaga w wytyczeniu harmonijnej ścieżki rozwoju zawodowego i osobistego.

Kompas kariery opisuje naturalny sposób reagowania i motywowania nas do działania bez oceniania i wartościowania.

Kompas kariery precyzyjnie określa nasze umiejętności i talenty, dzięki czemu jesteśmy w stanie zmaksymalizować nasz potencjał.

Kompas kariery pozwala nam dość precyzyjne określić profil osobowościowo-zawodowy, dzięki niemu unikamy podejmowania nietrafnych decyzji co do wyboru ścieżki kariery zawodowej oraz edukacji.

Kompas kariery pomaga nam w określeniu jakie kompetencje należy rozwijać i doskonalić, jakie dodatkowe kwalifikacje zdobyć, aby w pełni wykorzystać swój potencjał i w konsekwencji znaleźć pracę, która będzie przynosiła satysfakcję, zadowolenie i dawała poczucie spełnienia.

Kompas kariery jest też niezwykle pomocnym narzędziem również dla młodych ludzi: gimnazjalistów, licealistów czy studentów, którzy stoją przed podjęciem decyzji o kierunku swojej edukacji, a w konsekwencji drogi zawodowej. Osoby będące u progu życia zawodowego często same nie wiedzą co by chciałyby robić, czym się zajmować i „do czego się nadają”. Ich rodzice mimo najszczerszych chęci nie są im w stanie pomóc.  W obliczu dynamicznej sytuacji na rynku pracy, kompas kariery bardzo klarownie pokazuje jakie ma się predyspozycje i zainteresowania i jak można to wpleść w wybór drogi na przyszłość i czym kierować się przy kolejnych decyzjach na drodze edukacji, a w przyszłości wyboru zawodu.

Przykładowy raport kompasu kariery

Jak wygląda proces z wykorzystaniem kompasu kariery?

Napisz do mnie używając formularza kontaktowego. Opisz krótko swoją obecną sytuację osobistą i zawodową i oczekiwania jakie masz w związku z wykonaniem kompasu kariery.

Skontaktuję się z Tobą w celu ustalenia warunków współpracy.

Otrzymasz ode mnie kwestionariusz z pytaniami, który pomoże mi określić dokładnie w jakiej sytuacji się znajdujesz i jakich obszarach oczekujesz mojej pomocy.

Kiedy odpowiesz na pytania wygeneruje dla Ciebie zaproszenie do wykonania kompasu kariery.

Wypełnisz ankietę składającą się z ponad 600 pytań. Możesz to zrobić od razu możesz, sobie to podzielić na części. Średnio zajmuje to około 1,5 do 3 h.

Kiedy system wygeneruje raport umówimy się na termin i formę spotkania.

W czasie spotkania trwającego ok. 3 h. omówię z Tobą dokładnie strukturę raportu i wyniki kompasu. Nauczę Cię wyciągania z niego wniosków na przyszłość w świetle całego potencjału jakim dysponujesz. Zarekomenduję Ci ścieżki rozwoju zawodowego czyli obszary, stanowiska jakie pozwolą Ci czuć spełnienie w życiu zawodowym.

Po rozmowie otrzymasz dokładny raport oraz e-maila z podsumowaniem naszego spotkania i rekomendacjami.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie tego narzędzia. Jesteś już przekonany, że chcesz z niego skorzystać. Skontaktuj się ze mną i wybierz mnie jako swojego trenera kompasu kariery.